A képzéssorozat célja olyan kézműves technikák elsajátítása volt, melyeket a résztvevők később a saját háztartásukban is hasznosítani tudnak. Kiemelt cél volt a környezettudatosság, a felhalmozódott felesleges anyagok felhasználása, illetve az, hogy az alapanyagok olyanok legyenek, melyek minden háztartásban rendelkezésre állnak.
Megismertetett technikák:
- Horgolási alapok megtanítása – mécsestartó üveg készítése horgolt dekorral
- Pólófonal készítés – régi pólókból fonal készítése, a vágási technikák bemutatásával
- Pólófonal horgolása – alapok bemutatása, kopogtatók készítése újrahasznosított alapanyagokból
- Papírfonási alapok megtanítása – újságok felhasználása, előkészítés, fonási alapok bemutatása
- Kávékapszula újrahasznosítási lehetőségek – dekorációs virág készítése
- Dekupázs technika alapjainak bemutatása – újrahasznosítva, ezáltal üveg hulladékot hasznos tárolóvá formálva őket
- Tematikus foglalkozások – karácsonyi készülődés:
- farmer és műanyag újrahasznosítással dekorációs fa készítése,
- karácsonyfa díszek készítése újrahasznosított anyagokból (PET palack, CD lemez, tobozok)
- kopogtató készítése újrahasznosított anyagokból horgolt dekorációval
Ezek mellett kiegészítésként a pólófonal horgolás bemutatása kibővült a fa alapra történő horgolás bemutatásával, ami egy külön technika. Ezzel a technikával tároló dobozt készítettek a résztvevők.
Az eredeti tematika a résztvevők igényei alapján módosult, így a harisnyavirág készítés alapjai is bemutatásra kerültek.
Valamennyi bemutatott technika a képzést lezárultát követően otthon is tovább folytatható, az alapokhoz valóban elegendőek a háztartásban fellelhető, sokszor szemétnek gondolt felhalmozódó kiürült tároló edények, üvegek, textíliák. Fontos, hogy a feleslegesen felhalmozott hulladékokat át tudjuk formálni, és a mindennapokban jól használható és szép tárolók és díszek legyenek belőlük.
A résztvevők már a tanfolyam során is visszajelezték, hogy családjukban, baráti közösségeikben is tovább tudták adni a megtanultakat, ezáltal is terjesztve a környezettudatos szemléletet.
Emellett az alapok elsajátítása arra is lehetőséget nyújt a komolyabban kézművességre nyitott résztvevők körében, hogy azokat továbbfejlesztve, kis kiegészítéssel, néhány kézműves hozzávaló beszerzésével maguk is tovább fejlődhessenek egy-egy technikában elmélyedve.